Reklam

Ameliyatsız Burun Estetiği Dolgusu

Ameliyatsız Burun Estetiği Dolgusu
Ameliyatsız Burun Estetiği Dolgusu tufan
Bu içerik 108 kez okundu.
Reklam

 

 

Ameliyatsız Burun Estetiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

 

            Ameliyatsız olarak yapılacak olan burun estetiği dolgusu burnunda çok büyük değişiklik istemeyen kişilere uygulanan bir işlemdir. Estetikte yapılacak olan dolgu işlemleriyle de düzeltmeler yapılmaktadır. Dolgu, cilt altındaki dokulara sıvı enjekte edilmesi durumudur. Bu sıvıların içinde pek çok faydalı asit ve vitaminler bulunduğundan zararlı olmayan aksine tedavi tamamlayıcı bir uygulama niteliğindedir. Dolgu işlemleri, kırışıklık veya cilt sorunlarında da kullanılmaktadır.

 

            Ameliyatsız burun estetiği dolgusu daha çok burun ucunun düşük olması durumunda uygulanan pratik bir işlemdir. Bu işlem ameliyatsız olarak gerçekleştirildiğinden ayakta tedavi mümkün olmaktadır. Bu nedenle işlem gerçekleştirilirken anestezi alınmasına gerek kalmamaktadır. Hiçbir şekilde acı vermeyen ve kesi kullanılmayan bir işlem biçimidir. Sadece burunda sorunlu görünen kısımlara sıvı dolgusu yapılması ile mevcut burunda sorunlu görünen kısımların kaldırılır. Burnun çökmesine neden olan kaslar belirlenir ve bu kaslara dolgu sıvısı enjekte edilerek burnun dikleşmesi sağlanır. En son yine kontör düzeltmeleri de dolgu ile yapılarak istenilen görüme ulaştırılır.

 

 Ameliyatsız Burun Estetiği Dolgusunu kimler Yaptırabilir?

 

            Ameliyatsız burun estetiği dolgusu, daha doğal ve estetik bir burun görünümüne sahip olmayı isteyen 18 yaşını aşmış, cinsiyet ayrımı gözetilmeden herkese uygulanabilen bir estetik biçimidir. Fakat 18 yaşını doldurmamış olan kişilerde de aile onayı alındıktan sonra eğer burun gelişimi tamamlanmış ise bu estetik operasyonunu yaptırabilmektedirler. Burun estetiği sadece burunu düzeltme amacı ile de yapılmamaktadır. Bazı sağlık açısından burunda yaşanan problemleri gidermek amacıyla da yapılabilmektedir.

 

            Daha çok doğru nefes almaya engel olan yapısal bozuklukların giderilmesinde burun estetiği tercih edilmektedir. Eğer estetik yaptıracak kişi daha önceden burun estetiği ya da ameliyatı yaptırmış ise burun estetiği dolgusu yaptırabilmesinde bir sakınca olmamaktadır. Aksine daha önceki burun operasyonunda istediği sonucu almaması durumunda tekrar ameliyat olmak yerine dolgu ile eksiklikler giderilebilmektedir. Ameliyatsız olarak yapılan bu estetik yöntemi her hangi bir anestezi işlemine gerek duymadan yapıldığından hastaların günlük yaşantılarına engel olmamaktadır. Bu nedenle her yönden hastaları tatmin eden bir operasyon biçimidir.

 

 Ameliyatsız Burun Estetiği Dolgusunun Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

 

            Ameliyatsız yapılan bu operasyonun en önemli avantajlarından birisi kişilerin gündelik yaşamlarına engel olmamasıdır. Ameliyatsız burun estetiği dolgusu ile burun görünümünün iyileşmesi durumunda yüz görünümü de iyileşmektedir. Çünkü burnun kalınlığı, inceliği, düşüklüğü ve burun kemiğinin eğriliği yüz ile orantısız bir görünüme sebep olmaktadır. Orantısız bir yüz görünümü de estetik bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve tıpta ilerlemelerin olması ile operasyonlar daha rahat ve kolay gerçekleşmektedir.

 

            Açık burun ameliyatlarında yüzde ve burunda şişlik veya morluk gibi durumlar yaşanırken ve iyileşme süreci daha uzun olmaktadır. Fakat burun estetiği dolgusunda ameliyatsız olarak gerçekleştirildiğinden herhangi bir morarma veya şişlik yaşanmamaktadır. Her operasyonun olduğu gibi bu operasyonun da dezavantajları olabilmektedir. İlk dezavantajı bu operasyon kalıcı bir sonuç vermemektedir. Yapılan dolgu malzemesinin çeşitleri bulunmaktadır ve hepsinin de etkili olabilme süresi değişkenlik göstermektedir.

 

            Bu süre 1 ile 2 yıl arasında değişir. Bunun dışında bir diğer dezavantaj ise bu operasyonda dolgu yapıldığından eğer burunda aşırı bir eğriliğin olması veya boyutunda çok büyük tümseklerin olması durumunda dolgu malzemesi estetik bir görünüm kazandırmada yeterli olmayabilmektedir. Bu durumda dolgu estetiği yetersiz kalabilir. Fakat burun dolgu estetiği her ne kadar geçici bir işlem olsa da ameliyatsız olması ve çok kolay bir şekilde kusurları örtmesi ve zaman almayan bir operasyon olması nedeniyle çokça tercih edilmektedir.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X