Reklam

Bakanlık fotoğraflarını paylaştı: Hepsi imha edildi

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde PKK'ya ait sığınak ve mağaralar tespit edildi. 9 gözlü ve bir uzun koridordan oluşan sığınak, fırın olarak kullanılan 2 gözlü çimento ve taş ile yapılmış yapı imha edildi.

Bakanlık fotoğraflarını paylaştı: Hepsi imha edildi
Bakanlık fotoğraflarını paylaştı: Hepsi imha edildi Admin
Bu içerik 259 kez okundu.
Reklam


Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyinde devam eden Pençe Harekatı'yla ilgili açıklama yaptı. Hakurk'ta düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK'ya ait sığınak ve mağaraların imha edildiği belirtildi. Bakanlık'tan yapılan açıklama şöyle:

 

"Irak’ın kuzeyindeki Hakurk bölgesinde başarılı şekilde devam eden Pençe Harekâtı’nda terör örgütü PKK’ya ait sığınak ve mağaralar tespit edilmeye devam ediliyor. Son olarak 9 gözlü ve 1 uzun koridordan oluşan sığınak, fırın olarak kullanılan 2 gözlü çimento ve taş ile yapılmış yapı ve 20 metrekare genişliğinde sığınak tespit edildi. 

Lojistik depo olarak kullanıldığı belirlenen bu sığınaklarda; 4 adet 60 mm.lik havan, 1 adet 82 mm.lik havan, 1 adet 14,5 mm sehpalı Doçka uçaksavar silahı, 72 adet RPG-7 roketatar ve havan başlığı, 1 adet 120 mm.lik havan döşemesi, patlamamış uçak mühimmatı, 1 fıçı Doçka mühimmatı, ayrıca 163 adet 18,5 mm.lik Doçka mühimmatı, 1 fıçı mayın, 350 adet el bombası (fünyesiz), 17 adet kullanıma hazır el bombası, 410 adet el bombası fünyesi, 10 adet elektrikli fünye, 3 Havan mühimmatı, 3 işaret fişeği, 14 adet antitank RPG-7 mühimmatı, 8 adet RPG-7 sevk fişeği, 200 adet 12,7 uçaksavar mühimmatı, 150 adet 14 mm.lik Zagros keskin nişancı silahı mühimmatı, 350 adet BKC makineli tüfek mühimmatı, 100 metre infilaklı fitil, 10 adet gaz maskesi (kullanılmamış), 28 adet gaz maskesi filtresi, 1 kg amonyum nitrat, 60 bidon benzin, çeşitli tipte 3 jeneratör, EYP yapımında kullanılan malzemeler, yaklaşık bir ton gıda malzemesi ile çok miktarda sığınak/barınak yapımında kullanılan inşaat malzemesi ele geçirilerek imha edilmiştir."GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ
Reklam
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X