Reklam

Ekolojik Belge Ne Demektir?

Sanayi devrimi ile başlayan fabrikalaşma her sektörde hızla ilerlemiş ve dünyanın dengesini bozmuştur.

Ekolojik Belge Ne Demektir?
Ekolojik Belge Ne Demektir? Bazkriz
Bu içerik 33 kez okundu.
Reklam

Ekoloji doğa bilimidir. Ekoloji dünyada yaşayan tüm canlıların birbirleri ile olan iletişimini inceler. Uygun çevre koşulları her canlı için en elzem olan bir ihtiyaçtır. Dünyada yaşayan her canlının bir rolü vardır. Dengesi bozulan herhangi bir canlı diğer canlıları da etkiler. Yetiştirilen bir çok ürünün organik olduğu kanıtlamak için ekolojik belgeye ihtiyaç vardır.

Neden Gereklidir?

Sanayi devrimi ile başlayan fabrikalaşma her sektörde hızla ilerlemiş ve dünyanın dengesini bozmuştur. Dünyanın dengesinin bozulmasıyla beraber insan sağlığıda bozulmuştur. Doğal ürünlere ulaşım neredeyse imkansız hale gelmiştir. Ekolojik belge ile belli standartlarda yetiştirilmiş ürünler akla gelir. Firma ekolojik belge için üreticilere yardımcı olur. Firmanın sitesinde ekolojik sürece ve belgelendirmeye dair her bilgiyi bulmanız mümkündür.

Ekolojik Belge Nasıl Verilir?

Ekolojik belge almak isteyen firmaların başvuru yapması gerekir. Sertifika firması ön değerlendirme sonrasında sizden numune ister. Firmadan alınan ürün laboratuvar ortamında incelenir ve gerekli analizler yapılır. Uygun olan firmalara gerekli belgeler verilir. Her firma yetki belgesini veremez. Bunun için yetkili bakanlıklardan onay alınması gerekir. Organik ürün tohum aşamasından hasat aşamasına kadar bir çok alanda belli koşullar yerine getirilerek elde edilen üründür. Sağlıklı bir nesil ve sağlıklı bir dünya için ekolojik çevre korunmalı ve doğal ürünlere önem verilmelidir. Organik tarım yapıyorsanız firmayı ziyaret etmeniz gerekir.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X