Reklam

Akıllı ayakkabı üretecek!

Samsung dışında Xiaomi’de akıllı ayakkabı sektörüne daha önce girmişti. Bu bir ilk olmasa da Samsung‘un bu konuda yatırım yapacak olması rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor. Firma bu konuda ilk adımı akıllı koşu ayakkabısı patenti alarak attı.

Akıllı ayakkabı üretecek!
Akıllı ayakkabı üretecek! hande
Bu içerik 189 kez okundu.
Reklam

Samsung dışında Xiaomi’de akıllı ayakkabı sektörüne daha önce girmişti. Bu bir ilk olmasa da Samsung‘un bu konuda yatırım yapacak olması rekabeti kızıştıracak gibi görünüyor.  Firma bu konuda ilk adımı akıllı koşu ayakkabısı patenti alarak attı.

Patente bakılırsa, normal bir koşu ayakkabısı sensörlerle donatılacak. Firma muhtemelen bir tür uygulamayla ayakkabıdan gelen verileri görmenizi sağlayacak.

Samsung Galaxy 10 tasarımı ile konuşulacak! Samsung Galaxy 10 tasarımı ile konuşulacak!
Galaxy S10 serisi ile ilgili yepyeni detaylar gün yüzüne çıkartıldı.Paylaşılan detaylara göre merakla beklenen Samsung Galaxy S10 tasarımı gözler önüne serildi. İşte, Galaxy S10 böyle görünecek!

Peki ama akıllı bileklik ya da akıllı bir saatten de adım sayma, kalori gibi bilgilere ulaşmak mümkün. İnsanlar neden  sensörlü spor ayakkabıyı almayı tercih etsin?

Ayakkabıda yer alan sensörler, direkt olarak basınç merkezine yakın oldukları için daha doğru verilere ulaşmak mümkün oluyor. Bu da özellikle sporla uğraşanlar için çok önemli bir fark ortaya koyuyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X