Reklam

Popcorn Örgü Çanta Yapılışı

Hobi sitesinde denk geldiğimiz bu modelin detaylı bir tarifi yok ama kolayca yapabileceğiniz şekilde tarif etmeye çalışacağız. Modelde kullandığımız çiçeği 6 yapraklı veya 8 yapraklı olarak yapabilirsiniz. Hatta isterseniz daha önce sizlere anlattığımız örgü çiçek ve aplike modellerini de uygulayabilirsiniz. Çiçeğin etrafına görselindeki gibi devam edip çantanın yan kısımlarını yapıyoruz.

 Popcorn Örgü Çanta Yapılışı
 Popcorn Örgü Çanta Yapılışı Admin
Bu içerik 226 kez okundu.
Reklam

 

Çantanın büyüklüğünü istediğiniz boyda ayarlayabilirsiniz. Yan kısımlarını iki adet olacak şekilde örüyoruz. Çantanın yan kısımları için çantanın uzunluğu kadar zincir çekerek başlıyoruz. Etrafını sık iğne yaparak örmeye devam ediyoruz. Daha sonra 3 zincir çekip dönerek, yanından devam edip 4 tırabzan yapıyoruz. Tığı ilmek içinden çıkartıp baştaki tırabzanın içinden tığı geçiriyoruz. Sonra sondaki ilmeği tığı takıp baştaki tırabzanın içinden geçirerek popcorn örgü modelini yapmaya başlıyoruz.

Popcorn örgü çanta modeli için birkaç tane örgü tekniği var. Size hangisi kolay gelirse ya da hangi modeli beğenirseniz onun üzerinden devam edebilirsiniz. 1 sıra popcorn ördükten sonra 1 sıra sık iğne örüyoruz. Popcornlar birbir arasında kalacaktır. Popcorn örgüde zorlanırsanız yine eski paylaşımlardan bakabilirsiniz. Çantanız istediğiniz boya gelince yan kısımları dikerek birleştirebilirsiniz. Ağız kısmı için birkaç sıra sık iğne örüyoruz. Fermuar veya düğme dikerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Çantanın sap kısmı içinde istediğiniz uzunlukta zincir çekip üzerine sık iğne yaparak örebilirsiniz.

 

Kaynak : Örgü Modelleri

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X