Reklam

ISO Belgesi Alınmalı mıdır?

ISO Belgesi Alınmalı mıdır?

ISO Belgesi Alınmalı mıdır?
ISO Belgesi Alınmalı mıdır? Admin
Bu içerik 510 kez okundu.
Reklam

 

ISO belgesi  alınmalı mıdır sorusu işletmesini başarıya taşımak isteyen firma yetkililerince sorulan başlıca sorulardan biridir. İşletmeniz ISO belgesi olmaksızın da ticari hayatına devam edebilir ve karlılığını sürdürülebilir. Ancak ISO belgesi alınması demek işletmenin pek çok alanda kalitesini arttırması ve sistemsel ilerleme kaydetmesi anlamına gelir.

ISO belgesi almak fonksiyonel anlamda işletmeyi yukarı taşırken manevi anlamda da pek çok katkı yapar. Özellikle firma itibarının yükselmesinde ve müşterilerin firmaya olan güvenlerinde ISO belgesi kaynaklı bir olumlu bakış gözlemlenir. Bu durum hem firma bilinirliği hem de müşterilerin firmaya olan bağlılığını destekler. Tüm avantajları ve getirdiği somut – soyut katkılarla siz de işletmeniz için ISO belgesi alarak sektörel anlamda ön plana çıkabilirsiniz.

Hangi ISO Belgesi Alınmalıdır?

İşletmeler ISO belgesinin avantajları ve gerekliği konusunda bilgi sahibi olsa da hangi ISO belgesi alınmalıdır sorusu çokça sorulur. Bu noktada işletmelerin mutlaka sahip olması gerekenler ISO 9001 belgesi ve ISO 27001 belgesidir.

ISO 9001 belgesi en az 1 en fazla 4 yıllık alınmak üzere denetim ve inceleme süreci sonrasında uygun görülen işletmelere verilen kalite yönetim standardı belgesidir. Herhangi bir sektöre ait olmaması ve her firma tarafından alınabilmesi sebebiyle ISO 9001 belgesi mutlaka alınması gereken belgeler sıralamasında birinci sıradadır.

ISO 27001 belgesi sektör farkı olmaksızın firmaların başvurabileceği belgeler arasındadır. Bilgi güvenliği ve şirket sürdürülebilirliği açısından ciddi önem taşıyan bu belge sadece işletmeler için değil işletmelerle ilişki içindeki diğer işletmeler, tedarikçiler ve müşteriler için de oldukça mühimdir. Bu anlamda ISO 27001 belgesine sahip firmaların güvenilir olduğu herkesçe kabul edilen bir gerçektir.

Toemkalite.com ile ISO Belgesi Almak Çok Kolay!

Toemkalite.com; uzman ekibi ve yılların tecrübesini her işlemde devreye sokan kadrosu ile hem ISO 9001 belgesi hem de ISO 27001 belgesi konusunda sizlere profesyonel bir şekilde destek sağlar. Siz de firmanızı kaliteli bir işletme konumuna taşımak ve herkesçe güvenilir bir noktada olmak için Toemkalite ile iletişime geçerek belgelendirme süreci ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X