Reklam

İngiltere’ye Vize

Ailesini görmek isteyen, iş gezisine çıkmak isteyen ve pek çok nedenden dolayı İngiltere’ye gitmek ve 6 aydan kısa süre orada bulunmak için İngiltere ziyaretçi vizesi diğer adı ile İngiltere turist vizesi çıkarılması gerekiyor.

İngiltere’ye Vize
İngiltere’ye Vize Bazkriz
Bu içerik 476 kez okundu.
Reklam

Ailesini görmek isteyen, iş gezisine çıkmak isteyen ve pek çok nedenden dolayı İngiltere’ye gitmek ve 6 aydan kısa süre orada bulunmak için İngiltere ziyaretçi vizesi diğer adı ile İngiltere turist vizesi çıkarılması gerekiyor. Başvuru yapıldığı zaman İngiltere konsolosluğu tarafından 6 ay, 2,5 yıl ve 10 yıllık vizeler veriliyor. Bu süre ne kadar uzun verilse de kural olarak 6 aydan fazla kalmanız yasal olarak yasak oluyor. 12 ayda 2 kez giriş yapmanız gerekiyor.

Vize Başvurusu Şartları

Başvuru yapmak isteyenler konsolosluktan randevu alarak ilk aşamayı yerine getirmiş oluyor. Randevu sırasında kişisel bilgiler, parmak izi, biyometrik fotoğraf, göz taraması gibi işlemlerden geçtikten sonra başvuru tamamlanmış oluyor. Konsolosluk tarafından 15 gün içerisinde yanıt geliyor ve sonuç açıklanıyor. İngiltere’ye gitmeden önce sağlık sigortası yapılması avantaj sağlıyor yoksa oraya gidildiğinde ücretin tamamı kişiden karşılanıyor. Başvuru bilgilerinin eksik veya yanlış verilmesi halinde başvuru sonucu olumsuz oluyor.

Konsolosluk

 

İngiltere’ye vize başvurusu yapmak için vizenin türü belirlenerek ona göre başvuru yapılıyor. Başvuru yapıldıktan sonra İstanbul’da bulunan İngiltere’nin Konsolosluğu başvuruyu inceliyor ve olumlu olup olmadığını bildiriyor. Eğer ziyaret amacı ile başvurduktan sonra İngiltere’ye gidip farklı bir amaçla geldiğiniz anlaşılırsa vizeniz iptal oluyor ve ülkeden uzaklaştırılma kararı alınıyor. Bundan dolayı ne amaçla gidecekseniz ona uygun vize başvurusu yapmanı öneriliyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X