Reklam

Kuyu Temel İle Dayanıklı Binalar

Şehirlerde yapılaşma oldukça artıyor. Neredeyse her araziye yeni binalar yapılıyor. Binaların çoğalması ile arsalar da olukça değerleniyor.

Kuyu Temel İle Dayanıklı Binalar
Kuyu Temel İle Dayanıklı Binalar Bazkriz
Bu içerik 1191 kez okundu.
Reklam

Şehirlerde yapılaşma oldukça artıyor. Neredeyse her araziye yeni binalar yapılıyor. Binaların çoğalması ile arsalar da olukça değerleniyor. Binaların kuyu temel yapısıyla oluşturulması binaların dayanıklılığında oldukça etkilidir. Kuyu temel sistemi ile 20 metreye kadar temel çalışmaları yapıyorlar. Bu çalışmalar ile evlerin temeli daha derin oluyor. Temel çalışmalarında kuyu temelin uygulanması sayesinde depo ve otoparka sahip evler yapılıyor.

Kuyu Temel İle Depreme Dayanıklılık

Kuyu kazılarında derinlik 15- 20 metre arasında değişiklik gösteriyor. Kuyu kazılarının derin olması yapıların depreme dayanıklı olmasına da destek oluyor. Kuyu kazısı yapmadan önce proje çalışmaları yapıyorlar. Projelere uygun olarak tasarlanan çalışmalarda kuyu kazısı gerçekleştiriliyor. Bu sistemle binalarınızı yapıp derin temele sahip yapıp oluşturuyoruz.Kuyu temel sistemleriyle bitişik yapıların oluşumuna imkan veriyorlar. Kuyu kazılarını en çok kentsel dönüşüm projelerinde kullanıyorlar.

Kuyu Temel Öncesi Yapılacaklar

Kuyu kazıları yapılmadan önce birtakım çalışmalar yapıyorlar. Bu çalışmalar arsanın incelenmesi ile başlıyor. Öncelikle arsanın alanını hesaplıyorlar. Ardından uygulama için gerekli enerjiyi buluyorlar. Projeler onaylanırsa onaylı projeler ile çalışmalara başlıyorlar. Depreme dayanıklı ve yer kaybını önlemek için bu uygulamayı yapıyorlar. Kuyu temel uygulaması daha çok binaların yapılmasına imkan sağlıyor. Bazı yapıların kuyu kazıları 30 metreye kadar varabiliyor. Uygulama İstanbul gibi büyük şehirde yapılacak binaların bitişik yapılmasını ve daha sağlam olmasını sağlıyor.

http://www.kuyutemelistanbul.com/

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X