Reklam

Gezi Parkı davası

Silivri’deki yerleşkede görülen, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, bugün de sanıkların savunmaları alınıyor. Dünkü duruşmada ilk savunmayı yapan tutuklu sanık Osman Kavala, 20 aydır tutuklu bulunmasına sebep olan suçlamaların bir dizi iddiaya ve varsayıma dayalı olduğunu, somut olayların taklit edilerek fantastik bir kurgu oluşturulduğunu belirtmişti. AKP’li milletvekili Mustafa Yeneroğlu da davaya ilişkin yaptığı değerlendirmede “Kavala'nın ‘Hükümeti devirmeye yönelik bir kalkışma olarak gezi olaylarının organizatörü,yöneticisi veya finansörü' olduğuna dair maddi kanıtlar bulamadım” demişti.

Gezi Parkı davası
Gezi Parkı davası hande
Bu içerik 388 kez okundu.
Reklam

Silivri’deki yerleşkede görülen, İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, bugün de sanıkların savunmaları alınıyor.

Dünkü duruşmada ilk savunmayı yapan tutuklu sanık Osman Kavala, 20 aydır tutuklu bulunmasına sebep olan suçlamaların bir dizi iddiaya ve varsayıma dayalı ğunu, somut olayların taklit edilerek fantastik bir kurgu oluşturulduğunu belirtmişti. AKP’li milletvekili Mustafa Yeneroğlu da davaya ilişkin yaptığı değerlendirmede “Kavala'nın ‘Hükümeti devirmeye yönelik bir kalkışma olarak gezi olaylarının organizatörü,yöneticisi veya finansörü' ğuna dair maddi kanıtlar bulamadım” demişti.


 

İŞTE KAVALA’NIN SAVUNMASI

Kavala, “Gezi eylemlerinin Soros tarafından finanse edildiği, benim de bu planlama sürecine katıldığım, gezinin provokatörü ğum iddia ediliyor. Bu son derece haysiyet ve rencide edici suçlamadır. Ben 70'li yılların sonunda ülkemizde de iç savaş anlamında şeylere şahit m. Hayatımın hiçbir safhasında seçimlerde oy kullanma hariç hükümet değişikliği düşüncesine yakın olmadım.” demişti.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X