Reklam

ERP Genel Bilgiler

ERP Türkiye de uygulamaya alınan bir uygulamadır.

ERP Genel Bilgiler
ERP Genel Bilgiler Bazkriz
Bu içerik 82 kez okundu.
Reklam

ERP Türkiye de uygulamaya alınan bir uygulamadır. Konvansiyonel ürünlerin ithaline izin vermeyerek verimli kullanımı arttırmayı da planlayan bir sistemdir. ERP testi ile ürünlerin tasarımı, verimlilikleri kapsanıyor ve verimi çok düşük olan cihazların da üretimi duruyor. Enerji etiketleme yönetmeliğine göre de her üründe mutlaka enerji sınıfları etiketi olmak zorundadır. Ürün etiketleri, genellikle aldığınız ürünlerin paketlerinden çıkan etiketlerdir. Sistem etiketleri ürün etiketlerine, enerji verimliliği hakkında da bilgi sağlar. Enerji testleri sayesinde pazar da rahatlama olacak ve ürünler de daha uygun olacaktır. Getirilen bu yasa ile ERP testleri çok fazla önem çekmektedir.

Kapsadığı Cihazlar

Isı pompası, kombi, kazan, sıvı, gaz ve elektrikli çalışan ürünler, boyler, şofben, evler de kullanılan beyaz eşyalar, bulaşık ve çamaşır makinesi gibi ürünleri kapsamaktadır. Düzenlemeye göre konvansiyonel kombi kullananlar, kombilerini değiştirmek zorunda değiller. Ancak yeni satın alacaklar müşteriler ise mutlaka yoğuşmalı olarak almak zorundalar.

Yakıt Tasarrufuna Neden Oluyor

Değişen ürünler sayesinde mevcut fiyatlar da yoğuşmalı ve konvansiyonel olarak ikiye ayrılmaktadır. Aralarında kça yüksek bir fiyat fark etmektedir. Yakıt tüketiminde ki tasarrufla aradaki fark kısa süre içerisinde de karşılanmış olacak. Sektör de bulunan yetkililer, yapılan düzenlenmenin kısa süre içerisinde hissedileceğini söyleyerek, pazarın en yoğuşmalıyı kapsayacağını belirtiyor. Bu uygulama ile enerji kaynakları tüketimi azaltılarak, sera gaz emisyonlarının da en aza indirgenmesi hedefleniyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X