Reklam

Bal Hakkında

Bal Hakkında

Bal Hakkında
Bal Hakkında Admin
Bu içerik 340 kez okundu.
Reklam

 

Bal geçmişten itibaren hep şifa olarak bilinir. Bal arıların çiçeklerden ve bitkilerden topladığı polenleri bir kovana drması ile ortaya çıkar. Balın yoğun ve sıvı bir yapısı vardır. Arılar doğada bulunan iki farklı kaynak ile bal üretirler. Çiçeklerden topladıkları polenler ile oluşan bala çiçek balı denir. Balın başka çeşitleri de vardır. Örneğin çam balı da çok şifalıdır. Günümüzde organik ürünleri bulmak çok zor bir hal aldı. Tüketilen her ürünün katkısız ve organik olması vücuda çok yararlıdır. Fakat piyasada katkı maddeli çok fazla ürün var. Bal tek başına çok kaliteli bir şeker kaynağıdır. Fakat sahte üretilen ballar zararlı şekerler içeriyor. Bal şekere göre kana daha hızlı karışıyor. Bu da çok kısa sürede enerji vermesini sağlıyor. Ayrıca bal şekerden çok daha sağlıklı bir besin.

Balın Tarihçesi

Balın ilk ortaya çıkması 150 milyon yıl öncesine dayanmaktadır. Bal geçmişte ilk olarak Mısır da görülmüştür. Mısırlılar balı ödeme şekli olarak kullanıyorlardır. Günlük takas niyetine balı para olarak kullanıyorlardır. Tarihçilerin tespit ettiğine göre birçok Mısır ilaçlarında bal vardır. Bu da balın ne kadar şifa kaynağı bir besin ğunun kanıtıdır. Yunanlılar ve Romalılar balı çok değerli bir besin olarak gördükleri için tanrılarına sunardı. 11. yüzyılda bal çok değerli bir besin halini almıştı. Ödemeler bal karşılığında yapılırdı. Balın yaralara uygulandığı zaman iyileştirici bir etkisi ğu söylenir. Zehirli böcek ısırmalarında da bal kullanılırdı. Bunun kaşıntıyı aldığı söylenir.

Büyük Dedemin Balları

Günümüzde gerçek ve kaliteli bal bulmak biraz zor. Büyük Dedemin Balları organik bal üretim yapıyor. Bu bir gelenek haline gelmiş. Geçmişten beri babadan çocuğa geçen bir gelenek. Doğal bal üretimi yaparak insanlara en iyi şekilde hizmet vermeyi hedefliyorlar. Balın şifalı olabilmesi için doğal ve katkısız olması lazım. Büyük Dedemin Balları yayla balı ve katkısız bal üretimi yapıyor. Hiçbir şekilde ballarda katkı maddesi veya vücuda zararlı hiçbir madde kullanılmıyor. Çok eski yıllardan beri süregelen bu gelenek insanlara en kaliteli balı sunmaya devam ediyor.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X