Reklam

Kalekim Tamirart 5 İnce Tamir Harcı

Yapılardaki restorasyon çalışmalarında, boyama, seramik kaplama, yalıtım öncesinde düzgün yüzey sağlamada, brüt beton, prefabrik beton, gaz beton, briket, tuğla gibi yüzeylerde ince çatlakların doldurulmasında, dökülmüş, oyulmuş, kırılmış, kopmuş yüzeylerin 1-5 mm‘ye kadar onarılması ve sıva tamiratları için uygun bir ürün olan Kalekim Tamirart 5 İnce Tamir Harcı ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler sizin için bu rehberde derlendi.

Kalekim Tamirart 5 İnce Tamir Harcı
Kalekim Tamirart 5 İnce Tamir Harcı Admin
Bu içerik 214 kez okundu.
Reklam

 

Yapılardaki restorasyon çalışmalarında, boyama, seramik kaplama, yalıtım öncesinde düzgün yüzey sağlamada, brüt beton, prefabrik beton, gaz beton, briket, tuğla gibi yüzeylerde ince çatlakların drulmasında, dökülmüş, oyulmuş, kırılmış, kopmuş yüzeylerin 1-5 mm‘ye kadar onarılması ve sıva tamiratları için uygun bir ürün olan Kalekim Tamirart 5 İnce Tamir Harcı ile ilgili ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiler sizin için bu rehberde derlendi.

Polimer takviyeli ve çimento esaslı bir yüzey ince tamir harcı olan Kalekim Tamirart 5 ürününün başlıca özellikler ise şu şekilr:

- Yüksek yapışma gücüne sahiptir.

- Pürüzsüz ve sağlam yüzey oluşturur.

- Donma-çözünme çevrimine dayanıklıdır.

- 1-5 mm kalınlığa kadar uygulanabilir.

- Kolay uygulanır.

Kalekim Tamirart 5 İnce Tamir Harcı Nasıl Uygulanır?

1 - Yüzeyin kürünü almış ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir.

2 - Yüzey, yapışmayı önleyecek kalıntılardan arındırılmalıdır.

3 - Uygulama öncesinde, yüzey nemlendirilmeli ya da daha iyi sonuç almak için KALEKİM ASTAR veya B-TONE ile astarlanmalıdır.

4 - 25 kg TAMİRART, 5-6 lt su üzerine yavaşça boşaltılmalı ve homojen bir karışım elde edilinceye kadar karıştırılmalıdır. Karışım düşük devirli mikser ile yapılmalıdır. Uygulama talimatında belirtilmeyen herhangi bir katkı katılmamalıdır.

5 - Hazırlanan harç, olgunlaşması için 5-10 dakika dinlendirilmelidir. Uygulamaya başlamadan önce 1-2 dakika tekrar karıştırılmalıdır.

6 - Harç çelik mala ile zemindeki kopuk, çatlak, kırık bölgelere basınç uygulayarak drulmalı ve yüzeyde 5 mm’yi geçmeyecek şekilde eşit kalınlıkta bırakılmalıdır.

7 - Yüzey nemli sünger ile perdahlanmalıdır.

8 - Uygulama sonrası, yüzey 24 saat boyunca belli aralıklarla nemlendirilmelidir. İdeal hava şartlarında ve normal emiciliğe sahip bir yüzeyde seramik kaplama öncesi yaklaşık 6 saat beklenmesi gerekirken, yaz aylarında yapılan uygulamalarda bu süre kısalıp, kış aylarında uzayabilir.

9 - Hazırlanan harç, 25 dakika içerisinde tüketilmelidir. Yüksek sıcaklık, düşük nem, rüzgar gibi hava koşulları bu süreyi kısaltabilir.

10 - Kaptaki kullanım süresi geçmiş veya kabuklaşmış harç atılmalıdır.

11 - Uygulamadan sonra eller ve uygulama aletleri bol su ile yıkanmalıdır.

Ayrıca çimento esaslı ğundan tozunu solumayınız, cilde ve göze temas ettirmeyiniz. Belirtilen tüketim miktarı genel bir bilgidir. Uygulama koşulları ve yüzey özelliklerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Kraft torbalı ürünü, en fazla 10 kat istifle kuru ortamda depolanmalıdır. Son olarak ise daha detaylı bilgi isterseniz http://www.kalekim.com/ sitesinden faydalanabilirsiniz.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X