Reklam

Bugün bize ihanet edenler yarın da gittikleri yere ihanet edeceklerdir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat'ta Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Bugün bize ihanet edenler yarın da gittikleri yere ihanet edeceklerdir
Bugün bize ihanet edenler yarın da gittikleri yere ihanet edeceklerdir hande
Bu içerik 178 kez okundu.
Reklam

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tokat'ta Gaziosmanpaşa Stadyumu önünde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasına, Tokatlıları selamlayarak başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün bir kez daha muhteşem katılımınızla coşkunuza, sevginize ve heyecanınıza ortak oluyorum. Bugün bir kez daha sizlerle kucaklaşmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Tokat'a ne zaman geldiysem beni çok iyi karşıladınız, çok güzel ağırladınız. Her seferinde bu kardeşinizi bağrınıza bastınız'' ifadesini kullandı.
 

 

Erdoğan, "24 Haziran'da bu davaya, bu harekete ve elbette Cumhur İttifakı'na çok güçlü bir şekilde destek ğunuz için sizlere teşekkür ediyorum. Daha önceki tüm seçimlerde ğu gibi 24 Haziran'da da şahsıma, bu kardeşinize sahip çıktığınız için her birinize şükranlarımı sunuyorum" şeklinde konuştu. 

"OYUNU BOZMAK İÇİN OY İSTİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinin yeni bir imtihan ğunu belirterek, şöyle devam etti:

"31 Mart'ta Tokat'ın desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Oyunu bozmak için Tokatlı kardeşlerimizden oy istiyoruz, destek istiyoruz. Suriye'deki oyunu, Irak'taki oyunu, ekonomideki oyunu, terör örgütleri üzerinden kurulan oyunu bozmak için sandıkta sizlerin oyunu istiyoruz. Ülkemiz için, geleceğimiz için daha aydınlık, daha müreffeh yarınlar için 31 Mart'ta bir kez daha Tokat'ın desteğini bekliyorum. 31 Mart'ta Tokat'tan iradesine, partisine, kadrosuna sahip çıkmasını bekliyoruz."

Erdoğan, mitinge katılanlara yönelttiği, "Tokat, 31 Mart'ta ülkene sahip çıkıyor musun? Tokat, 31 Mart'ta geleceğine sahip çıkıyor musun? Tokat, 31 Mart'ta tevazu, samimiyet ve gayretle 'Memleket işi gönül işi' diyor musun? Tokat, 31 Mart'ta gönül belediyeciliğine 'Evet' diyor musun? Tokat, 31 Mart'ta partine sahip çıkıyor musun?" sorularına, "Evet" yanıtını aldı.

Konuşması sırasında vatandaşlar tarafından ilçelere davet edilen Erdoğan, "Tabii eğer ilçelere gitmeye kalkarsam bizim bu programları kim yetiştirecek? Şimdi bugün 17'nci ildeyim, ilçeleri saymıyorum ve devam edeceğiz" karşılığını verdi.

Erdoğan, "31 Mart inşallah büyük ve güçlü Türkiye'nin habercisi olsun. 31 Mart inşallah tüm ülkede gönül belediyeciliğinin müjdeleyicisi olsun. 31 Mart inşallah milletimizle birlikte dünyanın tüm mazlum halkları için verilmiş gür bir mesaj olsun" diye konuştu.

Tokat'ın, dünün Türkiye'si ve bugünün Türkiye'si arasındaki farkı en iyi bilen illerden biri ğunu söyleyen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Tokat, yıllarca ihmal edilmenin, yatırım ve hizmetlerden hak ettiği payı alamamanın acısını yaşamış bir şehirdir. Ankara, maalesef senelerce Tokat'ın dertlerine, problemlerine ve sıkıntılarına adeta sağır kesildi. Tokatlı kardeşlerimin talep ve istekleri Ankara bürokrasisinin dehlizleri, girdapları arasında kaybolup . Ta ki AK Parti iktidara gelene kadar. Biz, sizlerin desteğiyle iktidara geldiğimizde işe özellikle bu anlayışa son vererek başladık. İller arasında öz üvey ayrımı yapan zihniyeti de vatandaşlar arasında makbul makbul olmayan ayrımı yapanları da en bunları rafa kaldırdık."

Erdoğan, 81 ilin, 922 ilçenin ve 183 bin köyün her birine aynı kalitede, standartta hizmet götürmenin mücadelesini verdiklerini belirterek, batıdaki imkanlardan doğudaki insanın da faydalanmasını arzu ettiklerini söyledi.

Güneyde ne varsa kuzeyde de aynı imkanların olmasını istediklerini vurgulayan Erdoğan, İstanbul ve Ankara'daki hayat standardına Sivas, Tokat ve Yozgat'taki vatandaşların da sahip olmasını istediklerini anlattı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları dile getirdi:

"Benim Tokatlı kardeşim kaliteli sağlık hizmeti, MR, ultrason, en basit ameliyatlar için Ankara'ya, Samsun'a gitmek zorunda kalmasın' k. Benim Tokatlı gencim, iş bulmak için gurbete gitmek mecburiyetinde olmasın istedik.' Benim Tokatlı emeklim evini geçindirmek için tekrar çalışmak zorunda kalmasın' k. Benim Tokatlı engelli vatandaşım maddi sıkıntı çekmesin, ailesine yük olmasın istedik. Benim Tokatlı üreticim, esnafım, sanatkarım, işini büyütmek, üretimini artırmak istediğinde kendisine destek olacak bir el bulabilsin istedik. Bu anlayışla gece gündüz çalışarak hem Tokat'ta yılların ihmalini giderdik hem de Tokat'ı tarihinin en büyük yatırımlarıyla tanıştırdık." 

Son 17 yılda Tokat'a 13 milyar lira tutarında yatırım yaptıklarını belirten Erdoğan, bu sürede 1921 yeni derslik inşa ettiklerini söyledi.

Erdoğan, Tokat'ta üniversite öğrenci sayısının 25 bin artış gösterdiğine işaret ederek, yükseköğrenim öğrencileri için 7 bin 379 kişi kapasiteli yurt binaları açtıklarını, bu yıl merkezde 2 bin 500 kişi kapasiteli, seneye de Almus'ta 250 kişi kapasiteli yurt binaları açacaklarını kaydetti. 

Tokat, Niksar, Erbaa, Turhal'a gençlik merkezleri, Almus'a spor salonu, Tokat merkeze güreş salonu inşa ettiklerini anlatan Erdoğan, Yeşilyurt Spor Salonu'nun, Zile ve Reşadiye gençlik merkezlerinin plan, proje ve ihalesinin devam ettiğini dile getirdi.

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X